Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk
- Squad size: 21
- Average age: 24.1
- Foreigners: 0 %
- National team players: 0
- Stadium: Spartak Stadion 3.900 Seats
- Current transfer record: +-0
Info
Game plan
Record 2. Division B 2024
Matches | Wins | Draws | Losses | ø pts | Goals | ø spectators | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Home record | 5 | 3 | - | 2 | 1.80 | 4:4 | 164 |
Away record | 1 | 1 | - | - | 3.00 | 2:1 | 190 |
Overall balance | 6 | 4 | - | 2 | 2.00 | 6:5 | 168 |
2. Division B
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Sun Apr 7, 2024 | 1:00 PM | A | Arsenal-2 Tula | ? | 190 | 1:2 | ||
3 | Sun Apr 21, 2024 | 7:00 AM | H | Kolomna | ? | 120 | 1:0 | ||
4 | Sun Apr 28, 2024 | 4:00 AM | H | Kosmos Dolgopr. | ? | 200 | 0:2 | ||
5 | Sun May 5, 2024 | 4:00 AM | H | FK Ryazan | ? | 150 | 0:1 | ||
6 | Sun May 12, 2024 | 7:00 AM | H | Salyut Belgorod | ? | 115 | 2:1 | ||
7 | Sun May 19, 2024 | 7:00 AM | H | Orel | ? | 235 | 1:0 | ||
8 | Sun May 26, 2024 | 7:00 AM | H | SKA Khabarovsk2 | -:- | ||||
9 | Sat Jun 1, 2024 | Unknown | H | Kvant Obninsk | -:- |
Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Matchday | Date | Time | Venue | Ranking | Opponent | System of play | Attendance | Result | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wed Oct 4, 2023 | 11:00 AM | A | (10.) | Dinamo Vlad. (4.) | 4-2-3-1 | 1.019 | 2:0 | |
2 | Sat Jul 29, 2023 | 8:00 AM | H | (14.) | Strogino Moscow (13.) | 3-5-2 | 200 | 1:0 | |
3 | Sun Aug 6, 2023 | 5:30 PM | A | (10.) | Sakhalinets M. (5.) | 3-4-2-1 | 200 | 1:2 | |
4 | Sun Aug 13, 2023 | 4:00 PM | H | (6.) | Arsenal-2 Tula (11.) | 3-4-2-1 | 91 | 0:1 | |
5 | Sat Aug 19, 2023 | 5:00 PM | A | (8.) | Spartak Tambov (9.) | 3-5-2 | 990 | 1:0 | |
6 | Sun Aug 27, 2023 | 4:00 PM | A | (12.) | Kvant Obninsk (14.) | 4-2-3-1 | 420 | 0:2 | |
7 | Mon Sep 4, 2023 | 3:00 PM | H | (9.) | Peresvet (16.) | 4-2-3-1 | 94 | 3:2 | |
8 | Mon Sep 11, 2023 | 2:00 PM | A | (7.) | Composite PP (13.) | 4-2-3-1 | 50 | 3:0 | |
9 | Sun Sep 17, 2023 | 2:30 PM | H | (9.) | Kolomna (18.) | 3-5-2 | 161 | 0:0 | |
10 | Sat Sep 23, 2023 | 2:00 PM | A | (10.) | Zenit Penza (7.) | 3-5-2 | 107 | 1:0 | |
11 | Sun Oct 1, 2023 | 5:00 AM | H | (10.) | SKA Khabarovsk2 (11.) | 4-2-3-1 | 120 | 1:2 | |
12 | Sun Oct 8, 2023 | 12:00 PM | A | (12.) | Khimki 2 (15.) | 4-2-3-1 | 57 | 2:0 | |
13 | Sun Oct 15, 2023 | 5:00 AM | H | (13.) | FK Kaluga (1.) | 4-2-3-1 | 115 | 1:0 | |
14 | Sun Oct 22, 2023 | 1:00 PM | A | (12.) | Kosmos Dolgopr. (14.) | 4-4-2 double 6 | 50 | 1:0 | |
15 | Sun Oct 29, 2023 | 5:00 AM | H | (13.) | Saturn (5.) | 3-4-2-1 | 160 | 1:1 | |
16 | Sun Nov 5, 2023 | 12:00 PM | A | (13.) | Krasnoe Znamya (12.) | 3-4-2-1 | 92 | 2:3 | |
17 | Sun Nov 12, 2023 | 4:00 AM | H | (11.) | FK Ryazan (15.) | 3-4-1-2 | 70 | 2:0 |
Table section 2. Division B 2024
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
4 | Spartak Tambov | 7 | 5 | 13 | |
5 | Kosmos Dolgopr. | 6 | 4 | 13 | |
6 | Dinamo Vlad. | 6 | 3 | 13 | |
7 | Sakhalin | 6 | 1 | 12 | |
8 | FK Ryazan | 7 | 3 | 10 | |
9 | Zenit Penza | 7 | 3 | 9 | |
10 | Orel | 7 | -1 | 9 |